sklep@kelvintech.pl
ul. Pszenna 2a, 64-115 Wilkowice
BOK: 503 031 390
godziny pracy 8:00 - 16:00
ogrzewanie
kelvintech.de
PROCOLD
Glikol etylenowy -35'C FACTORY PROCOLD 20 kg

Glikol etylenowy -35'C FACTORY PROCOLD 20 kg

Cena:
netto: 183.00 PLN
brutto: 225.09 PLN
 

Kelvintech dostawa tylko 20 pln

produkt dostępny czas dostawy: do 7 dni zapytaj o produkt negocjuj cenę produktu
producent: PROCOLD
kod produktu: FACTORY minus 35'C
dokumentacja techniczna

FACTORY TECHNICZNY PŁYN NIEZAMARZAJĄCY PROCOLD -35°C, 20 kgPROCOLD

▪ OPIS PRODUKTU

FACTORY to płyn do transferu ciepła na bazie technicznego glikolu monoetylenowego. Służy do zalewów instalacyjnych, gdzie istotna jest wydajność i nie zachodzi konieczność użycia produktu ekologicznego. Płyn ten znajduje zastosowanie w systemach przemysłowych (technicznych), w których nie istnieje ryzyko bezpośredniego kontaktu z organizmami żywymi, żywnością oraz wodą użytkową. FACTORY chroni przed korozją, zamarzaniem i powstawaniem osadów wewnątrz układu. Niższe opory toczenia zapewniają wyższą wydajność pracy, a co za tym idzie oszczędność kosztów eksploatacyjnych. W pełni mieszalny z innymi płynami na bazie glikolu etylenowego.

▪ ZALETY

  • Niższe opory toczenia,
  • Wyższa wydajność pracy,
  • Dobre właściwości fizyko-chemiczne,
  • 5-letnia gwarancja producenta,
  • Ekonomiczne rozwiązanie.

▪ ZASTOSOWANIE

  • Klimatyzacja
  • Chłodnictwo
  • Instalacje grzewcze
  • Kolektory słoneczne
  • Pompy ciepła

▪ PARAMETRY TECHNICZNE

▪ PRODUCENT

PROCOLD jest polskim producentem oferującym wysokiej jakości płyny do transferu ciepła w instalacjach przemysłowych i sanitarnych, spełniających wszelkie normy branżowe. W ofercie znajdują się również płyny z nowoczesną formułą zawierającą detektor nieszczelności, który umożliwia wykrycie nieszczelności w prosty i szybki sposób poprzez użycie lampy detekcyjnej ProLight D1018.

▪ ŁĄCZENIE PŁYNÓW NIEZAMARZAJĄCYCH

Dolewanie nowego płynu niezamarzającego do starego praktykuje się tylko w kilku przypadkach. Jednym z nich jest sytuacja, w której dojdzie do wycieku glikolu na skutek awarii. Wówczas Instalacja musi być uzupełniona o taka ilość glikolu, która z niej wyciekła. Inną sytuacją, w której dolewa się płynu niezamarzającego do instalacji jest dolewanie koncentratu w celu obniżenia temperatury zamarzania glikolu. Łączenie płynów niezamarzających stosuje się również w przypadku rozbudowy działającej już instalacji.

▪ JAK POPRAWNIE ŁĄCZYĆ ZE SOBĄ GLIKOLE

Jeżeli rozważasz dolanie nowego glikolu do swojej instalacji musisz się do tego odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności zbadaj płyn niezamarzający krążący w Twojej instalacji. Warto jest wykonać badanie płynu, które pokaże w jakiej kondycji jest obecnie używany płyn. Pozwoli to oszacować czy bardziej opłaca się dolać glikolu do instalacji, czy też zalać ją na nowo płynem niezamarzającym. Kolejnym istotnym czynnikiem jest sprawdzenie kompatybilności oraz temperatury pracy płynów, które mają być ze sobą połączone. Glikole, które będą ze sobą mieszane muszą być wyprodukowane w tej samej technologii i na tym samym produkcie bazowym. Niedopuszczalnym błędem jest dolewanie wody sieciowej do instalacji. Rozcieńczając glikol wodą, narażamy instalację na korozję i obniżenie wydajności naszej instalacji. Nie można również dolewać do instalacji czystego surowca, ponieważ jest on pozbawiony ważnych, ochronnych dodatków. Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą płynów od tego samego producenta – nie traci się wówczas gwarancji na płyny oraz obniżamy prawdopodobieństwo wytrącenia się osadów w takiej mieszaninie.

Pozostałe produkty producenta w tej kategorii


Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X