sklep@kelvintech.pl
ul. Pszenna 2a, 64-115 Wilkowice
BOK: 503 031 390
godziny pracy 8:00 - 16:00
klimatyzaja
zaopatrzenie instalatorów
kelvintech.de
PROCOLD
Glikol propylenowy -20'C FACTORY EKO PROCOLD 20 kg
Natychmiastowa wysyłka

Glikol propylenowy -20'C FACTORY EKO PROCOLD 20 kg

Cena:
netto: 214.00 PLN
brutto: 263.22 PLN
 

Kelvintech dostawa tylko 20 pln

produkt dostępny czas dostawy: do 48h zapytaj o produkt negocjuj cenę produktu
producent: PROCOLD
kod produktu: EKO minus 20'C
dokumentacja techniczna

FACTORY EKO EKOLOGICZNY PŁYN NIEZAMARZAJĄCY -20°C 20 kgPROCOLD

▪ OPIS PRODUKTU

FACTORY EKO to uniwersalny płyn oparty na ekologicznym glikolu monopropylenowym. Występuje w wariancie z nowoczesną formułą umożliwiającą wykrycie nieszczelności (FACTORY EKO D) oraz w standardowej wersji.. Znajduje swoje zastosowanie we wszelkich układach hydraulicznych, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowania. Ze względu na swój wszechstronny charakter, może być stosowany w niższych i wysokich temperaturach pracy. Stanowi świetne rozwiązanie jako medium w instalacjach technicznych, domowych, przemysłu spożywczego i użyteczności publicznej. Skład surowcowy zapewnia pełną ochronę przed zamarzaniem, korozją oraz powstawaniem osadów, utrzymując cały układ w czystości.

▪ ZALETY

 • Nie zawiera gliceryny
 • Posiada atest PZH
 • Nie stwarza zagrożenia dla życia i środowiska
 • 5-letnia gwarancja
 • Uniwersalne rozwiązanie

▪ ZASTOSOWANIE

 • Klimatyzacja
 • Chłodnictwo
 • Instalacje grzewcze
 • Kolektory słoneczne
 • Pompy ciepła
 • Urządzenia tryskaczowe

▪ PARAMETRY TECHNICZNE

▪ PRODUCENT

PROCOLD jest polskim producentem oferującym wysokiej jakości płyny do transferu ciepła w instalacjach przemysłowych i sanitarnych, spełniających wszelkie normy branżowe. W ofercie producenta znajdą Państwo również lampę detekcyjną ProLight D1018, która przy zastosowaniu płynów z nowoczesną formułą zawierającą detektor nieszczelności umożliwia wykrycie nieszczelności w prosty i szybki sposób.

▪ ŁĄCZENIE PŁYNÓW NIEZAMARZAJĄCYCH

Dolewanie nowego płynu niezamarzającego do starego praktykuje się tylko w kilku przypadkach. Jednym z nich jest sytuacja, w której dojdzie do wycieku glikolu na skutek awarii. Wówczas Instalacja musi być uzupełniona o taka ilość glikolu, która z niej wyciekła. Inną sytuacją, w której dolewa się płynu niezamarzającego do instalacji jest dolewanie koncentratu w celu obniżenia temperatury zamarzania glikolu. Łączenie płynów niezamarzających stosuje się również w przypadku rozbudowy działającej już instalacji.

▪ JAK POPRAWNIE ŁĄCZYĆ ZE SOBĄ GLIKOLE

Jeżeli rozważasz dolanie nowego glikolu do swojej instalacji musisz się do tego odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności zbadaj płyn niezamarzający krążący w Twojej instalacji. Warto jest wykonać badanie płynu, które pokaże w jakiej kondycji jest obecnie używany płyn. Pozwoli to oszacować czy bardziej opłaca się dolać glikolu do instalacji, czy też zalać ją na nowo płynem niezamarzającym. Kolejnym istotnym czynnikiem jest sprawdzenie kompatybilności oraz temperatury pracy płynów, które mają być ze sobą połączone. Glikole, które będą ze sobą mieszane muszą być wyprodukowane w tej samej technologii i na tym samym produkcie bazowym. Niedopuszczalnym błędem jest dolewanie wody sieciowej do instalacji. Rozcieńczając glikol wodą, narażamy instalację na korozję i obniżenie wydajności naszej instalacji. Nie można również dolewać do instalacji czystego surowca, ponieważ jest on pozbawiony ważnych, ochronnych dodatków. Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą płynów od tego samego producenta – nie traci się wówczas gwarancji na płyny oraz obniżamy prawdopodobieństwo wytrącenia się osadów w takiej mieszaninie.

Pozostałe produkty producenta w tej kategorii


Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X